Kategorie:

Blachy antypoślizgowe jak dostać dobre do naszej hali aby miały ponad atutu estetyczne?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Rozumiemy jak duże powierzchnie antypoślizgowe są w halach magazynowych. Według prawych przepisów muszą one spełniać szereg norm. Są to często normy dotyczące ścieralności oraz twardości powierzchni choć jednym z ważnych aspektów są także podłogi antypoślizgowe. Zasadniczym urazem jaki występuje w halach poprodukcyjnych jest właśnie upadek na źle przygotowanym podłożu. Stosowane różnego rodzaju sprzęty jak wózki widłowe, często rozlana ciesz czy sypkie produkty powodują, że powierzchnie antypoślizgowe robią się niebezpieczne. Oprócz podłogi potrafią być też na nich rozłożone blachy antypoślizgowe, jakie kwalifikowane są do blach perforowanych. Zwykłe blachy są gładkie dlatego do podestów muszą być one perforowane. Blachy antypoślizgowe, które są przetłaczane na zewnątrz blachy dzięki czemu tworzy to dobre powierzchnie antypoślizgowe. Szczególnie ogromnym problemem są w ciągu inwestycji akta prawne, które nie są precyzyjnie określone. Nie ma dokładnych informacji, że powierzchnie antypoślizgowe winnym być dokonane w halach przemysłowych według odpowiednich norm, co prowadzi niejednokrotnie do problemów w ciągu inwestycji. Często korzysta się z regulaminów, które stosowane są w Unii Europejskiej jak z niemieckich, np. normy DIN 51130:2004 , które prezentują test pochylni. W ten sposób pomiar posłuży nam w określeniu kąta nachylenia stosowany jest do analizy właściwości przeciwpoślizgowych badanych posadzek. Minusem jest iż jest ona pracochłonna i nieco kosztowna. Dlatego sporo firm nie stosuje się do niej. Powierzchnie antypoślizgowe potrafią być też pokryte specjalnymi farbami, które tworzą powierzchnie na której żadna kobieta się nie przewróci. Jest ona chropowata dzięki temu doskonale pokrywa wszelkie mankamenty i tworzy doskonałą formę. Jednak w tym fakcie podłoże musi być niezwykle odpowiednio przygotowane wedle określonych okresów takich jak: przygotowanie powierzchni i dalej profesjonalna aplikacja. Blachy antypoślizgowe są robione wedle zaleceń i zamówień klienta. Przy indywidualnym zamówienia zaleca się aby klient podał:

  • rodzaj tłoczenia
  • rozmiar oczka
  • grubość blachy
  • układ przetłoczenia
  • precyzyjny wymiar
  • ilość sztuk.

Blachy antypoślizgowe to nie tylko podłogi, ale też podesty czy schody. Kluczowe jest aby zapoznać się dokładnie z ofertą również dobrać najkorzystniejszy model dla siebie. Sporo firm świadczy też transport. Czeto takie zlecenia są wykonywane w jednej części świata, a potem przewożone bezpośrednio do firmy|, gdzie są zamontowane.

Dobrze dlatego spytać się czy jest taka ewentualność i o jej koszt. Powierzchnie antypoślizgowe są wymagana w części budynków użyteczności publicznej, dlatego wykonawca powinien pokazać nam możliwość, jaka będzie najbardziej dla nas odpowiednia. Pamiętajmy, że podłogi antypoślizgowe to nie tylko bezpieczeństwo swoich pracowników lub klientów, ale też nas spokój. W przypadku wypadku będziemy musieli wypłacić odszkodowanie, co będzie wiązało się ze lękiem i większym ubezpieczeniem na przyszły rok.