Kategorie:

Profesjonalny lektor czy potrafimy pożyczyć go do swojego spotu?

Lektor wynajem jak wyselekcjonować tego najlepszego dla nas. Nie jest to na 100% codzienna rzecz. Profesjonalny lektor para się nagrywaniem przekazów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tu podstawowe znaczenie. Często zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w telewizji, jednak strasznie nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– niejednokrotnie jest wykorzystywanych w filmach. Jest toż tańsza propozycja niż dubbing, jaki wymaga zatrudnienia sporo osób i jest o dużo bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor powinien posiadać piękny głos, jednak jednocześnie dobrą wymowę. Nie może on także posiadać obsługuje się gwarą lub posiada akcent zagraniczny raczej nie jest dobrze widziane. Zazwyczaj są nimi osobowości, które przeszły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to zasadą, ale tam właśnie można wyłapać tzw”perełki”. Znajomość języków obcych w tym fachu też jest atutem. Nie wymaga się tu perfekcyjnej wiedzy jednak poprawnego akcentu przy wymowie zagranicznych zabytków lub różnych marek. Wynajem lektora nie jest w dzisiejszych czasach trudna. Należy udać się na odpowiednie strony internetowe, na których umiemy nie tylko posłuchać przykładowych nagrań, jednak również przeczytać biografię konkretnej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej pracy jest wyjątkowo ważny zatem powinno się o niego dbać:

  • Unikać płynów bardzo chłodnych lub bardzo gorących
  • pić bardzo dużo wody, żeby nasze struny głosowe były ciągle zwilżone
  • unikać piwa i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać strun głosowych

Profesjonalny lektor kto nim zostać: Oprócz wspomnianej strony internetowej o sobie oraz swojej działalności korzystnie jest nasz głos umieścić w tzw. : banku głosów” Znacznie często właśnie w tych miejscach szuka się lektora do konkretnego zlecenia. Głos lektorski powinien być nagrany fachowo, więc żeby to uczynić powinno się się do studia nagraniowego. Tam fachowcy ustawią wszystkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał najkorzystniej. Lektor wynajem – tu zwykle pojawiają się ogłoszenia na różne castingi gdzie np firmy potrzebują dużego głosu do swojej produkcji. Zatem korzystnie właśnie żeby nasz głos lektorski była nagrany przez profesjonalistów. Wynajem lektora jakie są stawki.

Tutaj różnica jest naprawdę wielka im sławniejszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu produkcjach to kwota za godzinę będzie wyższa. To jest tak jak z aktorem, im więcej realizacji tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dzień, ale wszystko tu uzależnione od jego umowy, godzin pracy. Może mieć| on własną spółkę, jednak również może być zaangażowany na etacie w korporacji. Propozycji jest| naprawdę dużo. Ważne jest żeby nasz głos lektorski był rozpoznawalny na 100% więcej kobiet zaciekawi się naszą ofertą. Takie osoby z wyjątkowo dobrą dykcją pracują również w radiu. Musimy akceptować ich głos, żeby takie audycje chętnie słuchać.